Hakkımızda

Nano boyutta büyük çözümler.

img

NANOGRAFEN Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi araştırmacıları ve Inovent A.Ş. ortaklığı ile 26.11.2013'te kurulmuştur. NANOGRAFEN grafeni ekonomik, iyi kalitede ve yüksek miktarlarda üreterek enerji, havacılık, otomotiv, yapı-inşaat gibi birçok alanda kullanılabilecek grafen katkılı prototip ürünler hazırlamaktadır. Grafen polimer matrisinin yapısına çok düşük oranlarda (%1-%10) eklendiğinde malzemenin termal dayanıklılıklarını ve mekanik mukavemetlerini arttırmakta ve malzemelerin hafiflemesini sağlamaktadır. Grafen takviyeli plastiklerle daha güvenilir ve uzun ömürlü kompozit üretimi yapmak mümkün olmaktadır. NANOGRAFEN grafen katkılı kompozit malzeme geliştirme, masterbatch hazırlama ve formülasyon geliştirme üzerine danışmanlık desteği vermektedir. Ayrıca, proje fikri geliştirme ve çeşitli destek çağrılarına proje önerisi hazırlama konusunda da hizmet vermektedir.

 

Vizyonumuz

NANOGRAFEN sanayi kuruluşlarının ve akademinin ihtiyaçlarını anlamak, doğru çözümler üretmek, ekonomik ve kaliteli ve yenilikçi uygulamalar getirmek, ülkemizde yeni pazarların açılmasına ve katma değeri yüksek malzemelerin üretilmesine imkan vermek.


Misyonumuz

Geliştirdiğimiz üretim teknikleri ile grafenin ekonomik, iyi kalitede ve yüksek miktarlarda üretip özellikle malzemelerin termal dayanıklılıklarını ve mekanik mukavemetlerini arttırmak ve malzemelerin hafiflemesini sağlamak. Grafen takviyeli plastiklerle daha güvenilir ve uzun ömürlü kompozit üretimi yapmak.

Kurucularımız


1

Dr. Burcu Saner Okan

Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) araştırmacılarındandır.  Tübitak 1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında alınan hibe desteği ile NANOGRAFEN’i kurmuştur. Grafen sentezi, fonksiyonelleştirilmesi ve nanokompozit uygulamaları uzmanlık alanıdır. Kendisi, Avrupa Komisyonu’nun AB 7. Çerçeve Programı Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanı kapsamında Geleceğin Yükselen Teknolojisi projesi olarak seçtiği “Grafen” projesinde yer alan 74 ortak arasından Türkiye adına projede yer alan iki araştırmacıdan biridir.

2

Prof. Dr. Yusuf Menceoğlu

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerimizdendir. Polimerik nanokompozitler, nanoparçacıkların hazırlanması, polimer kimyası ve sentez teknikleri, üretim reçetelerinin belirlenmesi uzmanlık alanlarıdır. Grafen konusunda da araştırma ve ticari projeler yürütmüştür.

3

Inovent A.Ş.

Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme/ akseleratör ve çekirdek fon şirketi olup 2006 yılında Sabancı Üniversitesi tarafından  kurulmuştur. Fikri mülkiyet yönetimi desteği, iş geliştirme, stratejik yönetim, pazarlama ve iş planı yardımı, hukuki destek konularında hizmette bulunmaktadır.

Medya

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img